+  FOUND  +

Мірабо

Мірабо

Київська кінофабрика Українфільм, 6 ч. / 1506 м

Сценаристи:
Арнольд Кондюм, А.Агаларов, Микола /К.?/ Матіаш
Оператори:
Художник:
Володимир Каплуновський
У ролях:
Лідія Островськаівчина-робітниця), Сергій Мінін (робітник), Лео Негрі (буржуа), Петро Масоха, Володимир Сокирко (матроси з «Мірабо»), Володимир Лісовський (меншовик), Арнольд Кордюм (матрос), Д. Любченко (дід), Н. Раймерс, М. Михайлов, К. Степанов, Орлов-Табачников, Іван Маркс

1919 рік. Інтервенція. Одеса окупована військами Антанти. Місто поділено на зони впливу, цивільна адміністрація — в руках білих офіцерів, військова — у французьких вояків. Але в більшовицькому підпіллі точиться копітка робота з розагітування французьких моряків.

Фільм про чи не найцікавіший і найзагадковіший період революції в Одесі висвітлює діяльність одеського анархо-більшовицького підпілля й підривну роботу «Іноземної колегії» на чолі з Жанною Лябурб, яка очолила пацифістську агітаційну кампанію серед французьких моряків. Одеса в цей час — місце сутички кількох розвідок — білої, антантської, УНР-івської й більшовицької (на яку в цей час імовірно працює королева кіноекрану Віра Холодна), стає останнім прихистком російської інтелігенції й першим містом, звідки починається її еміграційна одіссея.

Авангардистський фільм, створений за допомогою експериментального монтажу, можна назвати українською відповіддю «Панцернику “Потьомкіну”». Динамічні сцени на Потьомкінських сходах і на борту військових крейсерів талановито змонтовані Кордюмом під очевидним впливом Ейзенштейна.

 Роботу над  фільмом розпочато 10 квітня, завершено 25 серпня 1930 р. На екран фільм вийшов 22 грудня 1930 р. у Києві та 09 липня 1931 р. у Москві.