Кінотеатр Lost & Found

Кінотеатр Lost & Found

Топ-10 фільмів ВУФКУ

З більш як 110 повнометражних ігрових фільмів, створених ВУФКУ, втраченими нині вважаються понад 60 стрічок (57%). 

Не дійшов до нас жоден кінофільм поставлений Лесем Курбасом. Від резонансного фільму «Злива» (1929) Івана Кавалерідзе вціліло тільки два десятки кадрів. Не зберігся і перший фільм Олександра Довженка «Вася-реформатор» (1926). Повністю втрачено популярні колись фільми «Синій пакет» (1926), «Митя» (1927), «Проданий апетит» (1928), «Бенефіс клоуна Жоржа» (1929), «Велике горе маленької жінки» (1929), як і перший український мультфільм «Казка про солом’яного бичка» (1927).

Фільми ж 1920-х років зберігалися на нітратній кіноплівці та часто займалися, але тоді ніхто і не замислювалися над їх архівною та історичною цінністю. І хоча наприкінці 1920-х Олександр Довженко і Леонід Могилевський спробували створити фільмотеку ВУФКУ, подальші історичні події перешкодили втіленню цього задуму.

У 1930-х роках сталінська цензура знищила чимало заборонених і незавершених стрічок, ба навіть вцілілі фільми ВУФКУ опинились у сховищі під Москвою (Бєлиє Столби).

У кінотеатрі «Lost» ви познайомитеся зі справжніми блокбастерами ВУФКУ. Та чи побачите ви їх цілком, залежить тільки від глядачів, точніше від їх кількості в залі. Що більше людей — то повнішим  буде зображення. Адже доки є люди, які пам’ятають втрачені історії, загублені біографії та фільми, минуле житиме, врятоване від забуття.