+  LOST  +

Вася-Реформатор

1926, І-а кінофабрика ВУФКУ, Одеса, 6 ч. / 1603 м (2030)

Режисери:
 Фавст Лопатинський, Олександр Довженко
Автор сценарію:
 Олександр Довженко
Оператори:
 Йозеф Рона, Данило Демуцький
Художник:
 Іван Суворов
У ролях:
Вася Людвинський (Вася, піонер), Юра Чернишов (Юрко, його брат), Юрій Шумський (Пилип Сотка, Васін дядько), Наталія Чернишова (мама Васі), М.Смоленський (голова Лушпайсиндикату), Дмитро Капка (завгосп), Степан Шагайда (Митько Куций, бандит), А.Симонов (буфетник пивної),
Володимир Уральський (куховар), Ксана Западна (баришня, знайома завгоспа), Істомін (п’яний), Антон Клименко, Артікула (попи), Рудаков (черговий по району), Комарова (друкарка), Лазар Френкель (службовець Лушпайсиндикату).

Сатира непівських часів. Перша робота в кіно Олександра Довженка.

Васю, сина фабричної робітниці, вабить романтика пригод. Він подається їх шукати. Витягує з води потопаючого п’яничку – той намагається його побити. Вася рятується від нього в автомобілі, що стоїть на березі. Але автомобіль належить завгоспові, який, не побачивши авто на місці, симулював його крадіжку. Тим часом Вася в церкві викриває попів перед богомольцями. В результаті церкву переробляють на кінотеатр, попа – на кіномеханіка. І, нарешті, останній Васін подвиг – у себе вдома він ловить злодія і передає його до міліції.

Прем’єра: 17.12.1926 р.(Київ)

Фільм не зберігся.

Лібрето