+  LOST  +

Мітя

Митя

1927, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 6-7 ч. / 1903-1997 м

Автор сценарію:
 Ніколай Ердман
Оператор:
 Маріус Гольдт
У ролях:
Ніколай Охлопков (Мітя), Тамара Адельгейм (Софочка, його дочка), Микола Надемський (поет-репортер), Сергій Мінін (невідомий з кицькою), Анастасія Кожевнікова (Шурочка Грязнова, наречена Міті), Юрій Чернишов (Володя, її брат), К. Саксаганська (мати Міті), А. Гвоздьова (мати Шурочки і Володі), О. Симонов (нервовий пан), Володимир Лісовський (п’яний шофер), Іван Маліков-Ельворті (тверезий шофер), Онисим Суслов, О. Нікітін, О. Харитонов, К. Радмін (обивателі), Іосифов (візник), О. Сашин (злидар, що обікрав Мітю), Теодор Брайнін (злидар, що вкрав цибулину), Борис Загорський (розпорядник танців)

Роки НЕП. Провінційне містечко в Криму — брудні вулиці, калюжі зі свинями, заспані фізіономії обивателів… Йдучи на вечірку до своєї нареченої Шурочки, Мітя випадково зустрічає жінку, яка, вмираючи, передає йому немовля. Поява на вечірці Міті з немовлям на руках призводить до шоку. Гості, а разом з ними й Шурочка, переконані, що то дитина Міті. Розгнівана Шурочка прилюдно виганяє нареченого з дому. Мітя йде топитись. Але, коли він заходить у воду, на березі з’являється невідомий і, погрожуючи револьвером, примушує Мітю вийти з води. Разом з невідомим Мітя наступного дня інсценує власні похорони. Під час жалобної церемонії Мітя раптово підводиться з труни, дякує всім присутнім за пишний похорон і рушає на вокзал, щоб назавжди покинути місто.

Сценарій фільму було затверджено ВКРК (протокол № 2157) 06.07.1926. Зйомки розпочато 16.07.1926., закінчено 15.12.1926. Прем’єра стрічки відбулась: 05.04.1927 в Києві та 10.02.1928 в Москві. 

Фільм не зберігся.