+  LOST  +

Примха Катерини ІІ

Примха Катерини ІІ

Зникле село / Турбаївська катастрофа

1928, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 7 ч., 2138 м

Сценарист:
 Володимир Юрезанський, О. Гатов
У ролях:
С.Аксьонов (Степан Базилевський, поміщик), Юрій Чернишов (Іван Базилевський, його брат), Полегаєва (Марина Базилевська), В.Спешинський (Григорій Базилевський, полковник), Дмитро Кадніков (його ад’ютант), В.Аргутинська (імператриця Катерина ІІ), Леонід Барбе (Корбе, радник), Микола Кучинський (Папко, отаман), П.Осадчий (Павло, селянин), М.Паршина (Устя, дворова  Маріанни),  Олексій Харламов (Прошка), І.Селюк (Коробка, ходок), П.Костенко, Володимир Уральський (турбаївські ходоки), А(О?).Симонов, Георгій Астафьєв (кати), Борис Каллаш-Вербицький (барабанщик), Василь Красенко (один з повстанців), Микола Надемський (писар радника Корбе)

За мотивами роману В.Юрезанського Зникле село” – про боротьбу українського козацтва за свою волю в часи правління Катерини ІІ.

Вільні козаки села Турбай на Полтавщині, що були вписані свого часу в реєстрові книги Миргородського пакту, раптово довідуються про те, що всі вони указом Катерини ІІ стають власністю українського поміщика пана Базилевського. Для пана Базилевського козаки такі ж кріпаки, як і інші. Козаки звертаються з проханням про захист до імператриці, але відповіді нема. Тоді вони повстають, підпалюють маєток Базилевського. Під час пожежі гинуть господар та його родина. Жорстоко мститься російська імператриця – десятки козаків гинуть під батогами, а село Турбай приречено на повне знищення.

Фільм не зберігся.