+  LOST  +

Напередодні

Напередодні

1928, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 6 ч. / 1604 м

Сценарист:
Оператор:
 Олексій Калюжний
Художник:
 Йосип Шпінель
У ролях:
 Амвросій Бучма (Сашко-музикант), Марія Дюсіметьєр (Маша, повія), Василь Красенко (робітник), Юрій Шумський (Малина, чорносотенець), Анна Горічева (власниця трактиру), Петро Масоха (Артем Головня, солдат), Алєксєй Харламов (чиновник), Філіппов (студент), Н. Барсов (професор консерваторії), Красногородський (пристав), М. Михайлов (другий чиновник)

За оповіданням Алєксандра Купріна «Гамбрінус».

На околиці міста, де мешкає єврейська біднота, живе Сашко-музикант. Коли скрипка потрапляє до нього в руки, вона починає плакати й сміятися, немов жива, — такий у хлопця  талант. Але Сашко бідний, до того ж ще й єврей — тому консерваторські двері для нього  закриті. Єдине місце, де він може грати залюбки, то — кабаки для бідноти та повій. 

Наближається 1905 рік. Сашка неусвідомлено тягне до тих, хто прагне свободи. Чорносотенець Малина ненавидить Сашка за те, що той на скрипці грає революційні мелодії. А між тим починається війна між Росією та Японією. Сашко опиняється на фронті. Поранений, він повертається. І знову у пивній почали лунати революційні мелодії — музикант кидає виклик погромникам і катам. Малина і з ним кілька таких, як він, жорстоко розправляються зі скрипалем. На естраді після розправи лишається тільки скривавлене тіло й розтрощена мовчазна скрипка.

Роботу над фільмом розпочато 05.07.1928, закінчено 12.09.1928. Прем’єра стрічки відбулась: 27.10.1928. Фільм не зберігся.