+  FOUND  +

Укразія

7+2

1925, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 13 ч. / 5750 м., 209 хв.

Сценарист:
 Микола Борисов, Георгій Стабовий
Оператор:
Художник:
 Алєксєй Уткін
У ролях:
 Микола Салтиков, Дар’я Зеркалова , Микола Панов, Іван Капралов, Матвій Ляров, Павло Гєров, С.Невєров, Костянтин Ігнатьєв, Юрій Чернишов, Васілій Коврігін, Георгій Спранце , Леонід Хазанов, Амвросій Бучма, Олександр Мальський (хазяїн китайської курильні опіуму, друга роль – дячок), Теодор Брайнін (полковник контррозвідки), Леонід Чембарський, Іван Горський, О.Мерлатті, Віктор/Василь/ Вікторов (офіцери контррозвідки), Дмитро Ердман (молодий робітник), П.Матвієнко (робітник)

 

Дія фільму розгортається в Одесі у 1920 році, зайнятій денікінськими військами. Білогвардійська контррозвідка провадить безрезультатні пошуки большевицького агента «7+2», про якого відомо, що він переховується в Одесі.

Пошуками керує офіцер Енгер, який користується повною довірою денікінців. Карколомні перегони, катастрофи, вбивства ще більше заплутують слід агента. Й лише з приходом більшовиків стає зрозуміло, хто саме ховався за прізвиськом «7+2».

Перший український пригодницький детектив. Знятий у двох серіях і двадцяти частинах, фільм, загальною тривалістю 209 хвилин, був дуже популярний в Україні.

Сценарій фільму створив Микола Борисов разом із Георгієм Стабовим, в майбутньому видатним кінорежисером, за матеріалами Одеського Істпату (Комісії з історії Жовтневої революції та РКП(б). 

Оригінально фільм складався з 13 новел:

Перша серія

 1. Утікач
 2. Сюрприз містера Барлета
 3. У країні білих
 4. Майбутня колонія
 5. Курильня Ван-Роба
 6. Привіт Галайди
 7. Події розгортаються

Друга серія

 1.  Третя трубка генерала
 2.  Полювання на людину
 3. За гудком…
 4. Ротмістр Енгер
 5. Повним ходом
 6. Фінал
 7. 1937 року фільм перемонтували з 5750 до 2223 метрів і скоротили до 74 хвилин (7 частин). Проте він так і не вийшов на екрани: 11 вересня 1937 року його заборонили рішенням Головреперткому при Раді народних комісарів СРСР «у зв’язку з тим, що автор сценарію Борисов виявився ворогом народу».

Фільм представили на Міжнародній виставці декоративного та сучасного індустріального мистецтва (Art Deco) 1925 року, де золотими медалями були нагороджені – в майбутньому видатний оператор Данило Демуцький за серію фоторобіт та художник-оформлювач Вадим Меллер за сценографію вистави театру “Березіль”.

Прем’єра фільму відбулася: 24.03.1925 в Києві , 8.02.1926 в Москві.