+  FOUND  +

УКРАЗІЯ (7+2)

ВУФКУ (Одеса), 1925, 209 хв.

Режисер:
 Петро Чардинін 
Сценарист:
 Микола Борисов, Георгій Стабовий
Оператор:
 Борис Завелєв
Художник:
 Алєксєй Уткін
У ролях:
 Микола Салтиков, Дар’я Зеркалова , Микола Панов, Іван Капралов, Матвій Ляров, Павло Гєров, С.Невєров, Костянтин Ігнатьєв, Юрій Чернишов, Васілій Коврігін, Георгій Спранце , Леонід Хазанов, Амвросій Бучма, Олександр Мальський (хазяїн китайської курильні опіуму, друга роль – дячок), Теодор Брайнін (полковник контррозвідки), Леонід Чембарський, Іван Горський, О.Мерлатті, Віктор/Василь/ Вікторов (офіцери контррозвідки), Дмитро Ердман (молодий робітник), П.Матвієнко (робітник)

 

Перший український пригодницький детектив. Знятий в двох серіях та двадцяти частинах,фільм, загальною тривалістю 209 хвилин, мав велику популярність в Україні.

Сценарій фільму створено Миколою Борисовим та в майбутньому видатним кінорежисером Георгієм Стабовим за матеріалами Одеського Істпату (Комісії з історії Жовтневої революції та РКП(б). Прем’єра фільму відбулася в Києві 24 березня 1925 року, в Москві – 8 лютого 1926 року. 

Оригінально фільм складався з 13 новел:

Перша серія

1. Утікач

2. Сюрприз містера Барлета 
3. У країні білих 
4. Майбутня колонія
5. Курильня Ван-Роба
6. Привіт Галайди
7. Події розгортаються

Друга серія
8. Третя трубка генерала 
9. Полювання на людину
10. За гудком… 
11. Ротмістр Енгер 
12. Повним ходом 
13. Фінал

1937 року фільм було перемонтовано з 5750 до 2223 метрів і скорочено до 74 хвилин (7 частин). Проте він так і не вийшов на екрани: 11 вересня 1937 року його було заборонено рішенням Головреперткому при Раді народних комісарів СРСР «у зв’язку з тим, що автор сценарію Борисов виявився ворогом народу».

Дія фільму розгортається в Одесі 1920 року, зайнятій денікінськими військами. Білогвардійська контррозвідка провадить безрезультатні пошуки большевицького агента «7+2», про якого відомо, що він переховується в Одесі. Пошуками керує офіцер Енгер, який користується повною довірою денікінців. Карколомні перегони, катастрофи, вбивства ще більше заплутують слід агента. Й лише з приходом більшовиків стає зрозуміло, хто саме ховався за прізвиськом «7+2».

Фільм було представлено на Міжнародній виставці декоративного та сучасного індустріального мистецтв (Art Deco) 1925 року, де золотими медалями були нагороджені в майбутньому видатний оператор Данило Демуцький за серію фоторобіт та художник-оформлювач Вадим Меллер за сценічне оформлення театру “Березіль”.

RELATED DOCUMENTS