+  FOUND  +

ОРДЕР НА АРЕШТ

1928, Друга кінофабрика ВУФКУ (Ялта), 7 ч. / 2276 м, 84 хв.

Режисер:
Сценарист:
 Соломон Лазурін
Оператор:
 Альберт Кюн 
Художник:
 Володимир Баллюзек
У ролях:
 Віра Варецька, Хайрі Емір-Заде, Алік Ліговецький, М. Кутузов,  Ніколай Панов 

«Червоні» залишають місто, голова ревкому Сергій Каргальський просить свою дружину Надію залишитися і переховати у себе таємний пакунок із документами. «Білі» входять у місто й одразу з’являються з обшуком на порозі Надії. Пакунок не знаходять, однак Надію заарештовують. «Білий» офіцер-контррозвідник  довго допитує її в садибі-штабі. Однак Надія твердо мовчить і сумлінно приховує місце знаходження пакунка, попри шантаж і загрози її сину, чоловіку і навіть глузду.

«Ордер на арешт» – перший український радянський фільм, який тематизує традиційне мовчання жінки. Надію силують говорити, однак саме через навик мовчання вона протистоїть раціональному світові чоловіків і війни.

Допит Надії Карагальскої перетворюється фактично на радянський аналог судового процесу з «Пристрастей Жанни Д’Арк», які Карл Теодор Дреєр зніме через два роки після фільму Тасіна. Тому попри свою розважальну ауру з шпигунськими перевтіленнями, психологічними тортурами та романтикою революційних комітетів, «Ордер на арешт» є в той же час роздумом про роль жінки в історичних процесах громадянських війн.

Прем’єра стрічки відбулася: 14.02.1928 в Москві.

RELATED DOCUMENTS