+  FOUND  +

Два Дні

Три дні / Батько і син

1927, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 6ч. / 1678 м., 60 хв.

Сценарист:
У ролях:
 Іван Замичковський (Антон, старий швейцар), Сергій Мінін (Андрій, його син, більшовик), О. Назарова (графиня), Тарасевич (граф), Валерій Гаккебуш (гімназист, їх син), Мілі Таут-Корсо (дружина робітничого), Рудаков (сторож), Олександр Чуверов (лікар), Н.Соколова (1-а покоївка), Сидорова (2-а покоївка), П(?).Строганов, Грюнберг, Г. [у Г.Журова, с.348, виправлено на „В.”]. Калмиков, В.Комар, С. Рапопорт, К.Федотов, Н(М?), Лагуткін (офіцери-денікинці), Володимир Уральський, А[рсеній]  Куц (червоноармійці)

 

З приходом Червоної Армії білогвардійці покидають місто. У панському маєтку залишаються двоє: старий швейцар Антон і панич-гімназист. Будинок займає загін червоноармійців, серед яких більшовик Андрій, син швейцара. Старий не поділяє поглядів улюбленого сина і оберігає панича, сховавши його на горищі. Наступного дня місто знову захоплюють білогвардійці і на тому таки горищі швейцар ховає свого сина. Та дарма – панич виказує Андрія і більшовика стратять…

Палає маєток з білогвардійцями, зупиняється серце батька Андрія, настає новий день… 

Перша українська стрічка, яка потрапила в комерційний прокат США.

У 1932 р. музику до фільму написав відомий український композитор Борис Лятошинський. 

Серед іншого, фільм знімали на легендарній дачі Маразлі на Французькому бульварі в Одесі, а кінцівку на дачі Ашкіназі. Обидві існують і сьогодні, хоча вже давно втратили свою вишуканість і оригінальний вигляд. В той же час дача Маразлі вважалася не лише легендарним місцем, де завжди збиралася місцева еліта, а ще й справжнім взірцем садово-паркового мистецтва, яка містило величезну 40-ка метрову оранжерею, вкриту склом та штучний грот.

Прем’єра фільму відбулася: 07.11.1927 в Києві, 25.12.1927 в Москві.