+  LOST  +

За монастирською стіною

1928, І кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 7ч. / 1989 м

Режисер:
 Петро Чардинін
Сценарист:
 Анастасія Усатюк (Ткачик)*
Оператор:
 Геогрій Дробін
Художник:
 Георгій (Генріх) Байзенгерц, Сергій Худяков
У ролях:
 Ніна Лі (Настя Лєвіна, селянка, монахиня), Матвій Ляров (Недзельницький, поміщик), Микола Кучинський (о.Григорій, священик), А.Осташевський (Стратон, єпископ), Морщикова (мати-ігуменя), А.Лундіна-Нордт (Манефа, мати казначея), Анастасія Суворіна (стара монахиня), Арсеній Куц (Андрій Лєвін, її брат), К.Рудаков (інвалід), А.Бєлов (товстий монах), Бєлов (дяк), А(?).Обухович (послушниця Кланя)

 

Старий жіночий монастир володіє найкращими землями в окрузі. Монахині віддають в оренду землю місцевим багатіям і, разом з ними експлуатуючи селян, досить небідно живуть. Бідують селяни. Особливо – родина селянина Левіна. Він вимушений віддати останнього коня, у в’язницю потрапляє син Андрій, дочка Настя стає служницею багатія-орендатора. Рятуючись від брудних домагань хазяїна, Настя тікає  й потрапляє до жіночого монастиря. Там її очам відкривається справжнє життя монахинь: пияцтво, дітовбивство, фабрикація святих мощей. За протистояння домаганням одного з „духовних пастирів” Настю кидають у підвал. Тим часом тікає з в’язниці брат Андрій . Він піднімає селян до повстання  і рятує сестру.

*Анастасія (Настасья) Усатюк, яка вибрала своїм псевдонімом “Ткачик” – колишня  монахиня Покровського монастиря у Києві, потім – комуністка, зав. жіночим відділом Київського обкому КПУ. Вважається, що сценарій фільму «За монастриською стіною» вона створила на основі нотаток-власних спогадів про своє перебування у монастирі. Сценарій було затверджено в редакції ВУФКУ (гол. ред. В.Ярошенко) й відправлено на Першу кінофабрику в Одесу, де режисер П.Чардинін створив за ним однойменний фільм. За свідоцтвом Ятка, Анастасія Усатюк невдовзі після цього померла. Інших творів після неї не залишилося.