+  LOST  +

Вибух

Вибух

1927, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 6 ч. / 1580-1782 м

Сценарист:
Оператор:
 Федір Веріго-Даровський, Йосип Гудима
У ролях:
Сєргєй Мінін (Петро Ларіонов, забійник), Олександр Чуверов (Осадчий, робітник-соціаліст), А(?).Оленіч-Алексєєва (Паша, його донька), Борис Загорський (Климович, інженер рудника), Костянтин Гарін (робітник-п’яниця), Микола Кучинський (Омельченко, робітник), Олександр Нікітін (Байбаков, начальник рудника), Ф. Брітан (Зізі, його дочка), Т. Ружицький (акціонер), Олександр Мальський (Штейгер), Дікгоф (дружина Осадчого), Антон Клименко (Скакун, робітник), Осип Мерлатті (Козицький, полковник), П.Матвієнко, А(О?).Сашин, І.Сизов, Дмитро Федоровський (забійники), Т. Азарова (самогонщиця), Анастасія Кожевнікова (телефоністка), Володимир Заноза, Йосип Гудима (козаки)

Перша світова війна. На одній із шахт Донбасу шахтарі, очолювані активними, революційно підбуреними робітниками Ларіоновим та Осадчим, учиняють страйк з причин жорстокого поводження з ними адміністрації шахти та особисто інженера Климовича. 

Адміністрація  вирішує  поступитися  шахтарям,  відокремивши  при цьому головних бунтівників. Молодого шахтаря Ларіонова звільнюють, мобілізують до царської армії та відправляють на фронт. Інженер Климович гвалтує Пашу – наречену Ларіонова, дочку другого революційного активіста Осадчого. Повертається з фронту поранений Ларіонов. Паша не наважується розповісти йому про те, що сталося, і кидається в річку. Климович рятує дівчину, не здогадуючись, кого він рятує… Ларіонов закликає робітників до нового страйку. Адміністрація домагається ув’язнення революційного активіста. Розправляються вони і з Осадчим – підкупають робітника-п’яницю, той  ріже канат під час спуску Осадчого до шахти.

Незабаром у шахті стається вибух. Інженер Климович під виглядом локалізації місця вибуху замуровує робітників-активістів, які знаходяться в цей час під землею. На багатьох шахтах починається збройне повстання. Викликані каральні загони жорстоко розправляються з повстанцями.

Прем’єра стрічки відбулась: 11.01.1927 в Києві та 31.01.1928 в Москві. Фільм не зберігся.

Вибух, Кіно №9, 1926