+  LOST  +

Три кімнати з кухнею („Жахлива людина”)

1928, І-а та 2-а кінофабрики ВУФКУ, Одеса – Ялта, 5 ч., 1400 м (6 ч., 2341 м.)

Режисер:
Микола Шпиковський
Сценарист:
Соломон Лазурін
Оператор:
Алєксандр Станке (Зйомки розпочинав Яків Авдєєв)
Художник:
Маттеа Буюклі
У ролях:
Н.Татарчевський (Лобойко, редактор газети), Дора Феллер-Шпиковська (Тіна Олександрівна,
його дружина), Семен Грабін (його брат, „жахлива людина”), Б.Гончаров, Анна Горічева (батьки Тіни), Л.Хуторна/я/ (тітонька з білим котом), М.Свєтухіна (Катя), Борис Шліхтінг (поет Лошадкін), Л.Воловик (художник Трепачов), (Григорій?) Єфремов (художник-декадент), Володимир Лісовський (управдом),
Паршин (розпорядник танців), Микола Надемський (нічний сторож)

У фільмі використані деякі мотиви сценарію В.Маяковського „Як поживаєте?” – про боротьбу з міщанством у побуті.

До радянського робітника редактора Лобойка приїжджає брат-студент робітничого факультету (робфаківець). Зустрічають його не дуже привітно. Дружину Лобойка, Тіну, гарнесеньку дамочку, цікавлять лише флірт і фокстроти, її папінька – ненажера й дармоїд, мамінька – квартирний „фельдмаршал”, тьотя – стара діва з таким же старим, як вона, котом. А ще до всього – Лобойко необачно відхилив твори бездарного поета Лошадкіна, одного з залицяльників своєї дружини. Тіна на честь Лошадкіна скликає звану вечірку „флірту й танцю”. На вечірці несподівано з’являються Лобойко та його брат. Виникає велика чвара. Лобойко кидає дружину, селиться на кухні.

Сценарій С.Лазуріна було затверджено ВКРК (протокол № 2940) 6.V.1927 р. Зйомки розпочато 1.ХІ.1927 р., після землетрусу в Ялті у вересні 1927 р. знімальну групу було розформовано, сценарій було передано на Одеську кінофабрику. Завершено зйомки у березні 1928 р.
Прем’єра: 2.08.1928 р. (Київ); 25.01.1929 р. (Москва)

Фільм не зберігся.

RELATED DOCUMENTS