+  LOST  +

Млин на узліссі

Млин на узліссі

Димок над урвищем

1928, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса),
Державний технікум кінематографії ВУФКУ
6 ч. / 1311 м

Режисер:
 Вадим Юнаковський
Сценарист:
 Вадим Юнаковський
Художник:
 Іван Суворов
У ролях:
Іван Сєдов (лісник), Ганна Заржицька (Надійка, його дочка), Сергій Кореняк (Сергій, його син), Олексій Маслюков (Шипов, молодий механік), В.Індлін (Хрич, збіглий злочинець), Ольга Улицька (молода селянка), Микола Топчій (візник)

Роки НЕПу. Колишній лісник планує привласнити старий млин біля маленької річки, на узліссі. Однак розпорядженням районної  влади цей млин передано в оренду артілі інвалідів. Щоб налагодити млинний двигун, з міста приїжджає молодий механік-комсомолець Шипов. Між ним, дочкою лісника Надійкою та її братом Сергійком, виникають щирі дружні стосунки. Лісник викрадає запчастини для артільного двигуна, переховує їх у лісі. Сергійко знаходить  деталі, передає їх Шипову. Побачивши, як Сергій передає Шипову скриню з запчастинами, розлючений батько з рушницею кидається наздоганяти Надійку й Сергія, але його губить власна необережність. Надійка і Сергій стають помічниками механіка Шипова на артільному млині.

Експериментальна робота студентів Одеського Державного Технікуму Кінематографії  ВУФКУ. Прем’єра стрічки відбулася: 26.10.1928 у Києві. Фільм зберігся без 1-ої та 2-ої частин.