+  LOST  +

Дівчина з палуби

Полундра

1928, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса) 6 ч. / 1444 м

Сценарист:
 Іван Леонов
Оператор:
 Альберт Кюн, Яків Куліш
Художник:
 Сергій Худяков, Володимир Мюллер
У ролях:
Микола Кучинський (капітан), Олександр Сміранін (Смірнов, перший помічник), Дмитро Кадніков (Шатаба, другий помічник), Міллі Таут-Корсо (Оля, рибачка), Іван Маліков-Ельворті (Федька Шпак, матрос-рульовий), Антон Клименко (матрос), Микола Савватєєв (матрос), Т.Герасимов, А[рсеній] Куц (матроси

Сюжет фільму запозичено з повісті російського письменника Алєксєя Новікова-Прибоя  „Жінка в морі” – про жінку, яка виборола собі право стати моряком.

Матроси великого вітрильника рятують дівчину-рибалку Олю (її баркас затонув у відкритому морі). Дівчина лишається на судні, що йде в далекий рейс. З часом Оля починає виконувати ту ж саму роботу, що й інші матроси, та й під час шторму веде себе як справжній „морський вовк”.

На здібну дівчину звертає увагу помічник капітана Шатаба, він починає вчити Олю моряцький справі. Присутність дівчини на вітрильникові викликає  розбрат серед команди. Все закінчується миром, коли команда дізнається про щиру взаємну закоханість між Ольгою та помічником капітана. Ольгу відряджають вчитися до мореходного училища. Згодом, після закінчення навчання, дівчина-штурман здійснює свій перший самостійний рейс.

Фільм не зберігся. 

Прем’єра стрічки відбулася: 19.11.1928 у Києві, 11.03.1929 в Москві.