+  FOUND  +

Трипільська трагедія

1926, Друга кінофабрика ВУФКУ (Ялта), 6ч. / 1800 м

Режисер:
 Олександр Анощенко
Сценарист:
 Григорій Епік
Оператор:
 Володимир Лемке
Художник:
 Роберт Шарфенберг
У ролях:
 В.Шаховськой (піп в селі Трипілля), Георгій Астаф’єв (Данило Терпило, семінарист, він же отаман Зелений – дебют), Євгенія (?) Петрова (Катя, вчителька), Д.Борисов (Петро, комсомолець, організатор боротьби з бандитами), Євген Тимофєєв (Ратманський, комсомолець), Фастовський (комсомолець), А(О?).С/ту/адецький (комсомолець без пальця), Варвара Криворучко (комсомолка), Б.Пеленіс (єврейка Соня), А(О?).Тимонтаєв, Д.Медведський (білий офіцер)

Розповідь про трагічну загибель загону комсомольців у боротьбі з „зеленими” в роки громадянської війни.

 1919 рік. Із Києва у Трипілля приїздить до своїх рідних комсомолець Петро. Закохується у місцеву вчительку Катю. Але Каті до вподоби інший – новоявлений „Богдан Хмельницький” – Данило Терпило, який збирає загін проти радянської влади.  

Катя вступає до його загону. Коли бідняки Трипілля за рішенням комітету бідноти відбирають у багатіїв прихований ними хліб, загін Терпила жорстоко розправляється з бідняками. Для знищення загону Терпила комсомольці Києва формують молодіжний червоноармійський полк. Майже повним складом полк потрапляє у полон до „зелених”. Частину комсомольців вішають, інших розстрілюють, решту кидають живими з кручі в Дніпро. Серед комсомольців, приречених до страти, Катя бачить Петра. Всі спроби врятувати його марні. Петро гине. Зрозумівши нарешті всю трагічність своєї помилки, Катя вбиває отамана Терпила. Але при цьому гине й сама…

Більшість ролей у фільмі виконували студенти Одеського кінотехнікуму й кінофакультету Київського художнього інституту.

Фільм зберігається в російському Держфільмофонді.