+  FOUND  +

Квартали передмістя

Квартали передмістя

1930, Київська кінофабрика ВУФКУ, 6 ч. / 1481 м, 53 хв.

Режисер:
 Григорій Гричер-Чериковер
Сценарист:
Оператор:
 Микола Козловський
Художник:
 Соломон Зарицький
У ролях:
 Ната Вачнадзе (Дора), Ростислав Орлов (Василь), Іван Юдін (Мишко), Володимир Лісовський (фотограф), А.Норвилло (мати Василя), Білінська (мати Дори), Бабіна (сусідка), Борис Загорський (Бобрик)

Єврейська дівчина Дора закохується у парубка-росіянина Василя. Її батьки категорично проти. Незважаючи на це, Дора все ж таки йде до Василя. Але й в його родині вона наштовхується на ті ж забобони – тепер вже з боку батьків хлопця. Врешті-решт і сам Василь  підпадає під загальний родинний вплив. Справа доходить до громадського суду, і там… Дора виступає на захист свого чоловіка. Її вчинок справляє враження на Василя, він усвідомлює свою провину перед дружиною, розкаюється…  

«Квартали передмістя» був одним з не багатьох українських радянських фільмів 1920-х років, де головною дійовою особою була жінка. Будувати своє особисте життя Дорі приходиться на місці активних соціальних зламів: молодого і традиційного, пролетарського і національного, комунарного і приватного.

Над створенням фільму працювала талановита команда: помітний режисер українського єврейського кіно 20-х Григорій Гричер-Чериковер, молодий письменник та редактор журналу «Кіно» Микола Бажан та один перших операторів України та Росії Микола Козловський.

 

Прем’єра стрічки відбулася: 20 червня 1930 року у Києві, 10 листопада 1930 року в Москві.

Фільм зберігається в Держфільмофонді РФ.