+  LOST  +

Сорочинський ярмарок

Сорочинський ярмарок

1927, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 7 ч. / 2307 м

Режисер:
 Григорій Гричер-Черіковер
Сценарист:
 Леонід Гуревич, Михайло Каплан
Оператор:
 Федір Веріго-Даровський
У ролях:
 А.Харитонов (Солопій Черевик), Анна Горічева (Хивря, його дружина), Тетяна Токарська (Параска, їх дочка), Р.Коровниченко (Грицько, парубок), П.Костенко (Цибуля, козак), М.Гершуненко (Афанасій Іванович, попович), І.Гранкін (Мина, циган-оповідач), Володимир Уральський, Олександр Мальський (цигани), Бєло(р)усов (парубок), О.Аппак (кума Цибулі), Галицький (сусід Цибулі), А.Симонов (старший чорт), Савр(о)анський (чорт-розпорядник), А.Бєлов (чорт-коваль), Сєргєй Мінін (чорт-червона свитка), Страшинський (парубок), Олександр Чуверов (чорт біля телефону), Зінгерталь (шинкар), О.Мерлатті (пан), Берохсон, І.Коррадо (чорти), І.Мішель, Н.Барсов, Іван Замичковський (грішники)

Екранізація однойменної повісті М.В. Гоголя.

На ярмарок до Сорочинців приїздить кум Солопій зі сварливою дружиною Хиврею та гарнесенькою дочкою Параскою. Дівчина одразу ж впадає до очей веселому парубкові Грицю, та й він їй теж приглянувся. Можливо все було б, як і завжди відбувається у таких випадках, не насмійся Грицько над своєю майбутньою тещею. Хивря спалахує ненавистю до хлопця. У справу втручаються цигани – перекупники худоби. Вони обіцяють допомогти Грицеві, якщо той задешево віддасть волів. Домовились. І от тут з’являється на ярмарці  бісова червона свитка” – нечиста сила. Цигани замикають Хиврю в амбарі, і Параска з Грицем мають змогу побратися…

Фільм не зберігся.

Cценарій Л.Гуревича та М.Каплана було затверджено ВКРК 30.VIII.1926 р. Зйомки розпочато 01.10.1926 р.,  закінчено 5.11.1927 р. Прем’єра стрічки відбулась: 24.07.1927 в Києві та 06.12.1927 в Москві.