+  LOST  +

Джиммі Гіггінс

1928, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса)
8 ч. / 2600 м (2365 м)

Режисер: 
Автори сценарію:
 Ісаак Бабель, Георгій Тасін
Оператор:
 Михайло Бельський
Художники:
 Гайнріх Байзенгерц, Соломон Зарицький
У ролях:
 Амвросій Бучма (Джиммі Гіггінс), Є.Адамайтіс (Ліззі, його дружина), Борис Шліхтінг (Білль Муррей), В.Колпашніков (Абель Греніч, власник „Емпайра”), Костянтин Кошевський (Лассі, його син), Л.Ланськой (Едвін Вуд), Юлія Солнцева (Еллен, його дружина), Іван Замичковський (Сервіус, лікар), Б.Гончаров (Шнейдер, пивовар), Ніколай Панов (Ганнет (Гаккет), полковник), Г.Маринчак (Калінкін), Поліна Скляр-Отава (Мабель Сміт), Харитонов (фермер Кутер), Борис Шелестов (найманий вбивця), Онисим Суслов, Спешинський, Комарецький (фермери)

За однойменним романом американського письменника Е.Сінклера.

Джиммі Хіггінс – робітник заводу, де виготовляють зброю для царської Росії та кайзеровської Германії. За часів першої світової війни Джиммі виступає на стихійному мітингу проти війни. Його заарештовують. Після визволення з-під арешту він стає безробітним. Звістку про революцію в Росії Джиммі зустрічає з радістю, записується волонтером в американський експедиційний корпус, вважаючи, що тепер він зі зброєю в руках буде битися проти німців – ворогів російської революції.

Але, опинившись в Росії, Джиммі через деякий час починає розуміти, що експедиційний корпус волонтерів з Америки воює не проти німців, а проти молодої соціалістичної Росії. Джиммі без вагань стає на шлях революційної боротьби, веде пропаганду серед американських солдатів, розповсюджує серед них більшовицькі прокламації. Схоплений американською військовою поліцією, Джиммі Хиггінс не видає друзів. Його засуджують до двадцяти років неволі у військовій в’язниці. Джиммі не витримує страждань, божеволіє…

Прем’єра: 9.10.1928 р. (Київ); 15.01.1929 р. (Москва)

Фільм не зберігся (знайдено лише одну частину).