+  LOST  +

Безпритульні

Непутящі

1928, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 5 ч. / 1382 м

Режисер:
 Дмитро Ердман, Яків Геллер
Сценарист:
 Лазар Френкель, Георгій Брасюк
Оператор: 
Георгій Дробін
Художник:
 Іван Суворов
У ролях:
С.Козлов (Коська, вожак безпритульних), С.Васютинський (старий п’яниця), Ірина Інсарова (Гануся, його донька), Вася Людвинський (Вася, його син), Ф.Хохлов (Чугунов), Е.Тихоницька (Аля, його донька), Тригуб (В’юнок, безпритульний), Ю.Чернишов (циган, безпритульний), Володимир Уральський (завідувач дитячою комуною), Анна Горічева (перекупка), Олександр Чуверов (двірник), Х.Мурат (Матрос) 

Дитяча драма. В одному з невеликих радянських портових міст у підвалі живе хлопчик Вася з батьком-п’яничкою та сестрою Ганусею. Щось не поділивши, друзі-п’яниці вбивають батька. Ганусю відправлено до дитячої колонії. Вася приєднується до гурту безпритульних.

Одного дня керманич безпритульних Коська та його друг, на прізвисько Матрос, затримують на вулиці дівчинку Алю – доньку швеця Чугунова – з метою отримати за неї викупні. Та доки Коська і Матрос домовляються з батьком  про викуп, Вася – йому доручили сторожувати Алю – відпускає дівчину, сам веде її до батька. Вирок безпритульних однозначний – це зрада. Коська і Матрос починають переслідувати хлопця. 

Втікаючи від Матроса, Вася потрапляє на вітрильник, що належить дитячій колонії. Там він зустрічає свою сестру Ганусю і залишається на вітрильнику матросом.

Фільм не зберігся.