+  FOUND  +

Ягідка кохання

Перукар Жан Ковбасюк / Одруження Капки

1926, Друга кінофабрика ВУФКУ (Ялта) 2 ч. / 282 м, 25 хв.

Художник:
 Іван Суворов
У ролях:
 Мар’ян Крушельницький (Жан Ковбасюк, перукар, серцеїд), Маргарита Чардиніна-Барська (дівчина, з якою Жан „прижив” „ягідку кохання”), Дмитро Капка (прикажчик магазину ляльок), Іван Замичковський (Товстун, що  купує  „ягідку” замість ляльки), Володимир Лісовський (старий, якому Товстун підкидає „ягідку”), А(?).Бєлов (гладкий клієнт), Леонід Чембарський (піжон, якому старий підкидає „ягідку”), Ігор Земгано (фотограф), К.Западна (дівиця на бульварі), Микола Надемський (продавець зельтерської води)

Перукар Жан Ковбасюк дізнається, що став батьком. Дитина перекреслює всі його плани. Жан вирішує спекатись немовляти. Хоч кому б Жан не підкинув немовля, воно щоразу чудернацьким чином до нього повертається. Тільки коли Жан дізнається, що за дитину можна отримати матеріальну допомогу, знову знайти її вдається не так просто.

“Ягідка кохання” – рання кінокомедія Олександра Довженка за власним сценарієм. Найраніший із вцілілих його фільмів (перша робота режисера “Вася-реформатор” уважається втраченою). 

Довженко в той час уявляє своє майбутнє як комедійного режисера і знімає фільм за власним сценарієм, у якому розробляє серійного персонажа “Капку” (за іменем виконавця ролі Дмитра Капки, в “Ягідці кохання” головний герой має ще інше ім’я – Жан Ковбасюк). У планах режисера було зняти низку фільмів про цього персонажа накшталт “Капка в армії”, “Капка на заводі”, але цей задум не вдається втілити. 

На зйомках “Ягідки…” Довженко знайомиться з оператором Данилом Демуцьким, з яким невдовзі зніме свої найвідоміші картини.