+  FOUND  +

Земля

1930, Київська кінофабрика ВУФКУ, 6 ч., 1704 м., 79 хв.
Драматична кінопоема

Режисер:
 Олександр Довженко
Сценарист:
 Олександр Довженко
Оператор:
 Данило Демуцький
Художник:
 Василь Кричевський (мол.)
У ролях:
Семен Свашенко (Василь), Степан Шкурат (дядько Опанас), Юлія Солнцева (дочка Опанаса), Єлєна Максімова (наречена Василя), Владімір
Міхайлов (піп), Микола Надемський (дід Семен), Петро Масоха (Хома)

Поетична кінорозповідь про події, пов’язані з колективізацією в Україні наприкінці 20-х років, про створення перших колгоспних комун, про класову ворожнечу..

«Земля» – найвідоміший український фільм, зразок авангардного німого кіно. На міжнародному референдумі кінокритиків у Брюсселі 1958 року цю стрічку було названо одним із 12 найвизначніших здобутків світового кінематографа. «Земля» була заборонена через 9 днів після свого виходу і уславлена в Україні лише після смерті Довженка у 1956 році. Картина зафіксувала драматизм цивілізаційного вибору між традиціями та колективістською утопією, що постав перед українцями у 1920-их роках, відтак породила чимало суперечливих інтерпретацій. 

У 2012-му році «Земля» на замовлення Довженко-Центрубула відреставрована і отримала новий музичний супровід від українського етно-хаос гурту «ДахаБраха», за плечима в якого – участь у таких фестивалях, як Glastonbury, Roskilde та Eurockéennes de Belfort. Щорічні Дні українського кіно у Брюсселі представляють найбільш резонансні сучасні стрічки, а такожкінокласику в живому супроводі відомих українських музикантів. У 2017-му році кіноогляд пройде вдруге.