+  FOUND  +

Тіні Бельведера

Маску зірвано

1928, Друга кінофабрика ВУФКУ (Ялта), 9 ч. / 2943 м, 145 хв.

Режисер:
 Олександр Анощенко
Сценарист:
 А. Золін
Оператор:
 Володимир Лемке
Художник:
 Володимир Мюллер
У ролях:
 Б.Гончаров (Тхоржек, польський магнат), Е(?).Дейнеко (Ванда, його дочка), Н.Федоренко (Конрад Зволинський), А.Наровський (Президент Польської республіки), М.Арбенін (міністр поліції), Олександр Долінін (журналіст Шляховський, таємний агент дефензиви), Ніколай Панов (Чекорський, міністр внутрішніх справ), А(?).Жданов (спеціаліст з підробки почерку), В.Колпашніков (Мендель Гойхман, емігрант), Г.Танкус (Лія, його дочка), О.Олегов (граф Ржевуський), К.Платонов (Мацей, ксьондз), О.Вирубова (Зволинська, мати Конрада), Г.Маринчак (Варнек), Медведський (Валяшко), Якубович (Тесленко)

 

 

Чорна тінь Бельведера, колишнього палацу королів, простяглася над Польщею: палац став військовою резиденцією пана Пілсудського. Правляча верхівка живе за старими законами і жорстоко карає всіх, хто від цих „законів” відступається. 

Молодий шляхетний офіцер Конрад Зволинський випадково зустрічає Лію, єврейську дівчину з бідної родини. Між молодими людьми спалахує справжнє почуття. Ванда, колишня наречена Зволинського, вирішує помститися. Вона спонукає міністра внутрішніх справ Чекорського, одного з претендентів на її руку, вплутати Конрада і Лію в провокаційну змову проти держави. 

Їх звинувачують у зраді, військовий суд засуджує ні  в чому  не винних  молодих  до  страти, яка  в день роковин республіки замінюється  президентом на вигнання з країни. Але на цьому не закінчуються митарства Конрада і Лії. Дехто у „вищих колах” вирішує, що Конрад і Лія занадто багато знають. Чорна тінь Бельведера наздоганяє їх майже на порозі свободи.