+  FOUND  +

Привид блукає Європою

1923, Друга кінофабрика ВУФКУ (Ялта), 8 ч. / 2630 м

Сценарист:
Оператор:
Художник:
 Владімір Єгоров
У ролях:
 Олєг Фрєліх (імператор), Зоя Баранцевич (імператриця), Іона Таланов (камергер), Лариса Іскрицька-Гардіна (Елька, молода рибалка), Васілій Коврігін (старий моряк, її батько), Іван Капралов (льотчик), Владімір Єгоров (Похмурий), Карл Томський, Євген Грязнов

За мотивами оповідання Едгара По „Маска червоної смерті”.

Дія відбувається у вигаданій державі, де назрівають революційні зміни. Імператор переїжджає зі столиці в один із віддалених районів країни. Там під час однієї з прогулянок, він знайомиться та закохується у пастушку, доньку рибалки, висланого колись з країни за участь у революційному русі. Дізнавшись про це, обурена імператриця, у відповідь, закручує роман з імперським міністром.

Імператора починають долати нічні жахи про розправу з боку повстанців. Гінець, якого посилають до столиці, повертається із новинами про захоплення влади у місті революціонерами. Розгніваний імператор вбиває гінця. Батько пастушки виявляє в паперах убитого повідомлення про революцію, що сталася в країні. Він  підбиває рибалок на повстання. За дорученням повстанців, пастушка своїм танцем під час балу у палаці відволікає увагу імператора та його охоронців. Рибалки, користуючись цим, підпалюють палац. У пожежі гинуть імператор і дівчина. 

За браком коштів на кінофабриці „імператор” вимушений був зніматися у власному френчі.

Копія фільму зберігається в Національному центрі Олександра Довженка.