+  FOUND  +

Нічний візник

І кінофабрика ВУФКУ (Одеса) 6ч., 2053 м, 54 хв

Режисер:
 Геогрій Тасін
Сценарист:
 Мойсей (Михайло) Зац
Оператор:
 Альберт Кюн
Художник:
 Георгій (Генріх) Байзенгерц, Йосип Шпінель
У ролях:
 Амвросій Бучма (Гордій Ярощук, нічний візник), Марія Дюсіметьєр (Катя, його дочка), Карл Томський (Борис, підпільник, Катін коханий), Юрій Шумський (офіцер білої  контррозвідки (починав роль Борис Шліхтінг), Борис Шелестов (офіцер-білогвардієць)

Трагедія «маленької людини», яка воліє залишатися політично незаангажованою у вирі революційних подій, але мимоволі втягується в трагічні обставини і змушена здійснити рішучий вчинок, вразила не тільки українського глядача, але й досвідчених європейців. 

«Нічний візник» Георгія Тасіна – перший фільм в українському кінематографі, де на зміну схематичним і абстрактним «революційним» типажам приходить яскраво виражена особистість.

Роль одеського нічного візника, який втрачає дочку через власне нехлюйство, виконав Амвросій Бучма – один з найкращих українських акторів першої половини XX століття. Вона стала чи не першою в українському кіно вдалою спробою розкриття психологічно глибокого характеру на самому драматичному рівні і ознаменувала поворот українського кіно в бік психологізму.

RELATED DOCUMENTS