Ібрагім Літинський

(1908-1958)

Ібрагім Літинський

Ібрагім Мусійович Літинський (1908-1958) народився в містечку Полонному на Волині в родині інженера-кераміста. Закінчує Київську художньо-індустріальну школу, де його викладачами були зокрема Михайло Козик та Костянтин Єлева. Стає членом Асоціації художників Червоної України (АХЧУ) та Всеукраїнського кооперативно-трудового товариства «Художник».

Навчається в Київському художньому інституті на живописному факультеті у Федора Кричевського (1923-1925), проте полишає навчання в інституті (за версією доньки художника Аліни Літинської – відсторонений за «непролетарське походження»). Продовжує освіту в приватного викладача-художника Михайла Ярового. Знову повертається в КХІ для навчання на теафотокінофакультуті (1928-1931). 

Паралельно – малює кіноплакати, яких створить понад 30. В плакатах Літинського зображення часто редукуються до геометричних форм, художник використовує модерністські прийоми фотоколажу. Товаришує з оператором Данилом Демуцьким. 

В 1930-х Створював живописні та графічні портрети, зокрема Панаса Саксаганського, Гната Юри, Наталії Ужвій, своєї родини. 

Під час Другой світової війни втрачає велику частину своєї родини, а також архів своїх картин. Певний час живе і працює в Ташкенті (Узбекістан).