+  LOST  +

Лавина

Полундра

1928, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 7 ч. / 2136 м

Режисер:
 Іван Перестіані
Сценарист:
 Гліб Затворницький, Іван Перестіані (переробка)
Оператор:
 Алєксандр Станке
У ролях:
Ніколай Панов (Нестеренко, начальник метеостанції, професор біології), Ніна Лі (Галина, його дочка), Іван Перестіані (Іван Чистяков, професор геології), Н. Кремінський (Чубовий, студент-комуніст), Борис Горський (Малінін, асистент професора Нестеренка), Ніклоз Мамулайшвілі (провідник), Вардан Мірзоян (аджарець, слуга Нестеренка)

Драма. Метеорологічна станція у гірському важкодоступному районі Кавказу. Штат станції невеликий – троє: начальник Нестеренко, його дочка Галина і асистент Малінін, колишній білогвардієць, який відчайдушно ненавидить радянську владу. 

Рятуючись від снігового обвалу, що стався в горах, на станцію потрапляє студент-практикант Чубовий, комуніст. Лавиною метеостанція відрізана від зовнішнього світу. Малінін підпалює продовольчий склад, ховаючи частину продуктів. Становище на станції загрозливе. Чубовий вирушає за допомогою. Користуючись цим, Малінін намагається оволодіти Галиною. Захищаючись, дівчина ранить Малініна. Вимушений тікати, він гине від нападу вовчої зграї. Чубовий приводить рятувальників. Галина, яка колись відштовхнула від себе Чубового, змінює своє ставлення до нього.

Сценарій Гліба Затворницького «Полундра» (у переробці Івана Перестіані) було затверджено ВКРК (протокол № 2533) 31.12.1926 Роботу над фільмом розпочато 01.02.1928, закінчено 28.06.1928. Прем’єра стрічки відбулася: 15.10.1928 у Києві, 03.09.1929 в Москві. Фільм не зберігся.