+  LOST  +

Не по дорозі

Ухил / Кривими шляхами / Кривою дорогою

1927, Перша кінофабрика ВУФКУ (Одеса), 5 ч. / 1292 м

Режисер:
 Марк Терещенко
Сценарист:
Василь Фартучний
Оператор:
 Федір Веріго-Даровський
Художник:
 Володимир Мюллер 
У ролях:
 Микола Кучинський (Артем’єв /Артемов/, старий партієць), Васілій Ванін (Борис, його син), К.Куракіна (Ліда, дружина Бориса), Олександр Сміранін (Янчевецький /Крижевецький), Тетяна Токарська (служниця Ліди), А(?).Ортоболевський (літератор), І.Сизов (голова завкому), А.Осташевський (агент), А(О?).Бєлов (швейцар у казино)

Соціальна драма про переродження радянського інтелігента під впливом „класового” ворога.

До старого партійця, науковця Артем’єва (Артемова), приїздить його син Борис. Артем’єв дуже радий за сина: син став кандидатом до членів комуністичної партії, на нього чекає цікава робота у сусідньому гірничорудному районі. Єдиний, хто не радіє приїздові Бориса Артем’єва – Янчевецький, один з відповідальних робітників „Рудтресту”. 

На це є причина – колись Янчевецький видав білим бронепоїзд, на якому служив Борис у роки громадянської війни. Янчевецький зводить Бориса зі своєю „протеже” Лідією Астаховою. Не зважаючи на протидію батька, Борис одружується. 

Після одруження життя Бориса перетворюється на ланцюг сумнівних махінацій – він робить розтрату, його виключають з партії. Врешті-решт Борис починає розуміти, що через молоду дружину його використовує Янчевецький. Борис знаходить в собі сили, викриває Янчевецького перед органами ДПУ (Державного політичного управління, в майбутньому КДБ). Батько покриває розтрату сина  з гонорара, одержаного за наукову працю.

 Перша робота в кіно відомого радянського актора Василя Ваніна.

Фільм вийшов на екрани Києва 20.01.29 р., але схвалення у ГРК РРФСР не отримав. Відповіднно протоколу №3908 від 08.03.29 р. “через винятково халтурну художню розробку фільм дає помилкове перекручене уявлення про радянський побут.

 Фільм не зберігся.