+  FOUND  +

Закони шторму

Закони шторму

Дев'ять десятих долі

1928, Перша (Одеса) та Друга (Ялта) кінофабрики ВУФКУ, 7 ч. / 2000 м

Сценарист:
 Вєніамін Кавєрін
Оператор:
 Маріус Гольдт (павильйон), Альберт Кюн (натура)
У ролях:
Ніколай Долматов (Костянтин Шахов, прапорщик), Борис Шліхтінг (Тарханов, капітан), Володимир Лісовський (Галвецький, писар військового суду), Ніна Лі (Галина Мюллер), Іван Кавеберг (Турбін, він же Раєвський, начальник штабу), Ф. Хохлов (Кривенко, комісар), Борис Шелестов-Заузе (слідчий Варшавської тюрми), А. Осташевський (генерал в юнкерському училищі), П. Матвєєнко (прапорщик, який заарештував Шахова), Микола Надемський (генерал на бульварі), Бєлов, Харитонов, Барсов, Гончаров (гласні міської думи), Г. Маринчак (голова ревтрибуналу), Микола Пальніков (член ревтрибунала), Володимир Войшвилло (червоноармієць), Володимир Ланськой (чиновник в поїзді), А. Паршин-Спаський (охоронець Тарханова), Солнцев

 За повістю російського письменника Вєніаміна Кавєріна «Дев’ять десятих долі».

 У жовтні 1917 року прапорщик Шахов переходить на бік революції. Шахова непокоїть думка про те, що колись, за часів імперіалістичної війни, він, заарештований за участь у революційному гуртку, на допиті, перебуваючи у напівсвідомому стані, виказав ім’я свого товариша й вчителя – революціонера Раєвського. Цей проступок Шахова викривається. Ревтрибунал засуджує Шахова до страти. В останню мить його рятує Раєвський, який на той час став значною партійною фігурою на прізвище Турбін – він розповідає суду про Шахова і про ті обставини, в яких той несвідомо став  зрадником. Трибунал виправдовує Шахова.

Прем’єра стрічки відбулася: 06.07.1928 у Києві, 18.12.1928 в Москві. Фільм зберігається без 2,6 і 7-ї частин в Держфільмофонді РФ.